Liderler Bu Hafta M.Ü.Tıp Fakültesi Öğrencisi Emrullah Şanlan ve İ.T.Ü. Mimarlık Fakültesi Öğrencisi Abdullah Demir'i Ağırladı.


U.K.L.A. çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen Üniversiteye İlk Adım Seminerlerinin bu haftaki konukları tıp ve mimarlık fakültesi öğrencileri idi.

Sohbet öncesinde, kendi getirdikleri bir kural olarak uygulamaya konulan "Cep Telefonu Masaya Uygulaması"na her zaman ki gibi özenle uyan liderler, konuğa ve sürece konsantre olabilmek adına cep telefonlarını ortak alana bıraktılar.

Ardından, günün sabah oturumunda Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi 4.sınıf öğrencisi Emrullah Şanlan, lise yıllarından bugüne uzanan öğrenciliğinin öyküsü, tıp fakültesinde olmanın yüklediği etik ve vicdani sorumluluklar ile yarınlarına dair planlarını liderler ile paylaştı. Halk Sağlığı dalında uzmanlaşmayı hedeflediğini belirten Emrullah, içinde yaşadığımız dünya ve insana karşı yükümlülüklerimize vurgu yaparak, Genç Yeryüzü Doktorları Topluluğunda yürütmekte olduğu çalışmalarla ilgili bilgi aktardı, liderlere sivil toplum çalışmalarında görev almalarının önemini anlattı.

Öğleden sonra ki oturumda ise İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi 4.Sınıf öğrencisi Sevgili Abdullah Demir bizimle idi. Fakülteye başladığı ilk yıldan itibaren yaratıcı düşünme becerisinin desteklenmesine yönelik eğitim aldığını, grubun içindeki en küçük yaştaki bireyin en yetenekli mimar potansiyeli taşıdığına vurgu yaparak anlattı. Baba mesleği olan mimarlığı, ilk tercihi olarak yazdığını belirten Abdullah, önümüzdeki bahar aylarında Umudun Liderleri ile bir atölye çalışması planlayabileceklerini paylaştı. 

İnteraktif, verimli ve bol keyifli geçen sohbetleri için Sevgili Emrullah ve Sevgili Abdullah'a teşekkür eder, hedeflerine ulaşmak üzere çıkacakları yolun açık olmasını dileriz.

19 Kasım 2016 Cumartesi